Chór ARTOS im. Władysława Skoraczewskiego

Chór Artos im. Władysława Skoraczewskiego działa przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. W jego skład wchodzą chór mieszany, chór dziecięco-młodzieżowy oraz chór chłopięcy. Wszystkie grupy chóru Artos pracują pod dyrekcją Danuty Chmurskiej – dyrygenta, pedagoga muzycznego, dyrektora artystycznego Towarzystwa Muzycznego Artos im. Władysława Skoraczewskiego. Z chórem pracuje również doświadczony pedagog Barbara Grzymała-Siedlecka, która szkoli męskie głosy chóru mieszanego oraz Paulina Chmurska, korepetytor i pedagog muzyczny chóru dziecięco-młodzieżowego.

Chór mieszany Artos to dorośli, w tym wychowankowie Władysława Skoraczewskiego – solisty Teatru Wielkiego – Opery Narodowej i założyciela Centralnego Zespołu Artystycznego ZHP. W ich repertuarze znajduje się klasyka muzyki chóralnej, kolędy oraz pieśni patriotyczne i okolicznościowe.

Chór dziecięco-młodzieżowy Artos to dzieci w wieku od 6 do 18 r.ż. Śpiewają partie dziecięce z repertuaru od klasyki do współczesności, występują w spektaklach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej oraz w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Chór bierze udział w wielu znaczących wydarzeniach w Polsce i zagranicą. Dzieci zapraszane są do reklam oraz nagrywają płyty np. „Bajko, gdzie jesteś?”.

Chór Chłopięcy Artos to chłopcy w wieku od 6. do około 13. roku życia. Chór chłopięcy Artos stanowi obsadę wielu oper i przedstawień Teatru Wielkiego – Opery Narodowej np. Turandot, Król Roger, Jacob Lenz, Dziadek do orzechów, Kurt Weil, Czarodziejski Flet. Występuje również w Filharmonii Narodowej oraz w innych teatrach w Polsce.