Dzielimy się naszą kolejną, wielką dumą! :)


W tym roku mija 200 lat Stanisława Moniuszki i 100 lat od urodzin patrona naszego zespołu Władysława Skoraczewskiego – i z okazji, tego niezwykłego, podwójnego jubileuszu już 21 grudnia wielkie, muzyczne święto przed nami…

Spektakl „Muzyczne Podróże Stasia” 21 grudnia będzie miał swoją premierę w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej!

Na scenie pojawi się około stu artystów: soliści, chóry, tancerze, orkiestra. Rok Moniuszkowski zbliża się już do końca, a nasz spektakl będzie pięknym podsumowaniem pracy wokalnej nad twórczością tego wielkiego kompozytora.

Już teraz dzielimy się z Wami plakatem do spektaklu – autorem obrazu jest wspaniały artysta Rafał Olbiński.

I, co ważne – bilety na spektakl sprzedały się w ciągu 3 godzin! Mamy nadzieję, że w przyszłości przedstawienie będzie dostępne dla wszystkich, ponieważ oprócz tego, że cieszy ucho i oko, to kształci i doskonali naszą wiedzę o Stanisławie Moniuszce.

Wśród realizatorów:

Beata Redo-Dobber, Danuta Chmurska, Paulina Chmurska. Rafał Kłoczko, Andrzej Borzym, Zofia Rudnicka, Magdalena Idzik, Adam Zdunikowski, Zbigniew Bogdański, Barbara Zamek-Gliszczyńska, Edwin Nowak-Grelow, Wojciech Sztyk, Maciej Igielski

oraz najważniejsze DZIECI i MŁODZIEŻ śpiewające w Chórach Towarzystwa Muzycznego Artos im. Wł. Skoraczewskiego.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Moniuszko 2019 – Promesa”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.