Darowizna

1% podatku dochodowego od osób fizycznych

Towarzystwo Muzyczne ARTOS im. Władysława Skoraczewskiego posiada status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP)KRS: 0000399142
Darowizna przekazana przez osobę fizyczną organizacji pożytku publicznego podlega odliczeniu od dochodu, zmniejszając podstawę opodatkowania.  Aby przekazać 1% podatku od dochodu Towarzystwu Muzycznemu Artos oraz wesprzeć działalność Chóru Artos należy w swoim rozliczeniu podatkowym wpisać:

Towarzystwo Muzyczne ARTOS im. Władysława Skoraczewskiego,  KRS: 0000399142
Nr konta bankowego: 19 1020 1169 0000 8202 0176 4653

Darowizna – odliczenie od podatku dochodowego

Oprócz przekazania 1 procent podatku od dochodu przez deklarację podatkową PIT, każdy z Państwa ma prawo przekazać darowiznę Towarzystwu Muzycznemu Artos (OPP) przez cały rok. Taka darowizna będzie uprawniała podatnika do skorzystania ze specjalnej ulgi i rozliczona zostanie na koniec roku poprzez dołączenie do zeznania podatkowego załącznika PIT/O.

Czym się zajmuje Towarzystwo Muzyczne Artos im. Władysława Skoraczewskiego?

Celem Towarzystwa Muzycznego Artos  jest krzewienie kultury muzycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz promocja polskich tradycji śpiewaczych. Towarzystwo jest założycielem Chóru Artos przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. To w tym historycznym miejscu rozwija talenty i prowadzi kształcenie muzyczne dzieci i młodzieży od 6 r. ż. oraz dorosłych.

Kadra pedagogiczna Chóru Artos przygotowuje chórzystów do spektakli i wydarzeń muzycznych, do których jest zapraszany chór oraz organizuje koncerty i własne spektakle. Chór Artos pomaga potrzebującym, regularnie śpiewa na koncertach charytatywnych.
Towarzystwo Muzyczne Artos zajmuje się pozyskiwaniem środków finansowych na ich realizację oraz na wyjazdy związane z wymianą chórów i zespołów muzycznych czy uczestnictwo w prapremierach oraz spektaklach w Polsce i zagranicą. Wraz ze sponsorami i partnerami wydaje płyty, nagrywa teledyski oraz inne wydawnictwa z zakresu edukacji muzycznej. Latem, poza sezonem koncertowym, organizuje dla dzieci z chóru Artos obozy twórcze.